odylle hakkında

kim? ne? nasıl? neden? ne zaman?


Hollandalı besteci Fleur Odylle’in önderliğinde kurulan pop soslu caz grubu Odylle, İstanbul’u bambaşka bir gözle anlattıkları ve ismiyle hemen dikkat çeken ilk albümleri ‘İstanbul Bana Ne Yaptın?’ ile caz dünyasında yeni bir boyut açmaya hazırlanıyor.  Enerjik ve bir o kadar da sempatik Fleur Odylle'in gözünden İstanbul'a yeniden bakmaya hazır mısınız?

Beş kişiden oluşan Odylle’in baş kahramanı, gruba adını veren 27 yaşındaki Hollandalı solist ve piyanist Fleur Odylle. Türkiye’de ve Hollanda’da Siyaset Bilimi üzerine iki kez master yapmış olan Fleur, 2008 yılında grubun basçısı ve aynı zamanda prodüktörü olan Bora Bekiroğlu ile tanışmasının ardından Odylle projesini hayata geçirmeye karar verdi.

12 şarkıdan oluşan ve albüme ismini veren şarkı dışında hepsinin İngilizce olduğu ‘İstanbul Bana Ne Yaptın?’ adlı albümün kayıtları Babajım stüdyolarında gerçekleşti.Prodüksiyonu ise aynı zamanda Can Bonomo ile birlikte de çalışan ve It Is Red adlı prodüksiyon şirketi ile tanınan Bora Bekiroğlu üstlendi. Tamamını, yıllar önce İstanbul’a taşınmasıyla birlikte şehre adeta aşık olan ve onu bir türlü terk edemeyen solist Fleur Odylle’in başından geçen hikayelerden esinlenerek yazdığı şarkılar oldukça enerjik bir caz atmosferi sunuyor.

sonic bids logo

Click for digital press kit

Fleur Odylle: Piyano & Vokal
Bora Bekiroğlu: Bas
Emre Kula: Gitar
Koray Üsgülen: Tuşlu çalgılar
Alpar Lü: Davul

 

Basın danışmanı: Hayalsu Altınordu – Polyart Entertainment / hayalsu@polyart-ist.com

Booking: aydin@aydindorsay.com

 

 

 

RTop

Odylle Groningerstraat 42 9475PB Midlaren the Netherlands info@odylle.com KVK: 51937204 BTW: 194610846B01 Bank: 1604.58.064